برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در موسسه

مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در روز چهارشنبه 17 بهمن 1397 در سالن اجتماعات موسسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین مزینانی، هیأت رئیسه، اعضای هیأت علمی و کارکنان موسسه برگزار شد.

در ابتدای جلسه، آقای دکتر عباسی شوازی، ضمن تبریک چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اشاره کردند که پیروزی انقلاب اسلامی 1357 مهمترین واقعه تاریخی قرن بیستم جهان بود و در این مدت چهل سال، جمهوری اسلامی ایران علیرغم ناملایماتی از جمله جنگ تحمیلی و تحریم­های متعدد، موفقیت­ها و پیشرفت­های زیادی در عرصه بین المللی و داخلی داشته است. این پیشرفت ها در حوزه های توسعه ای نظیر آموزش و بهداشت بسیار محسوس است. اکنون با جمعیتی باسواد، آگاه و مجهز به دانش مواجه هستیم.  رئیس موسسه اضافه نمودند که قطعا در مسیر پیشرفت، همواره موانعی وجود دارد ولی با وحدت و ولایت مداری که رمز پیروزی انقلاب اسلامی بوده است همراه با تلاش و پشتکار می­توان از این موانع عبور کرد. چه بسا در شرایط سخت است که راه حل های جدید، ابداعات و پیشرفت های قابل توجه اتفاق می­افتد.

سپس حجت الاسلام مزینانی ضمن تبریک چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، به دستاوردهای کشور در حوزه های علم و دانش و کسب دانش بومی دفاعی اشاره کردند. همچنین ایشان به  چالش های پیش روی انقلاب پرداختند. یکی از این چالش ها مدیریت و اثرگذاری بر ذهن افراد جامعه توسط اتاق های فکر در خارج از کشور برای ترویج ناتوانی، یأس و ناامیدی در جوانان است. ایشان در جمع بندی از مباحث خود گفتند که با امید و بشارتی که در قرآن کریم آمده می­توانیم بر این چالش ها فائق آییم.